لیزر تیتانیوم بهتره است یا پلاتینیوم؟

مقایسه لیزر تیتانیوم و پلاتینیوم

لیزر موهای زائد بحث داغ این روزهای جامعه بهداشت و زیبایی است. برای لیزر موهای زائد علاوه بر مواردی که در مراقبت و شیوه های لیزر وجود دارد،مهم ترین عنصر این حرکت ، دستگاه لیزر است.با توجه به پیشرفت های علمی و بهداشتی در جهان این دستگاه ها هم روز به روز در حال تغییر و تحول  است.در این مقاله قصد داریم در مورد دستگاه لیزر تیتانیوم و پلاتینیوم صحبت کنیم.

 

دستگاه لیزر تیتانیوم

 

لیزر تیتانیوم یکی از دستگاه‌ های پیشرفته برای رفع موهای زائد است که با برخورداری از سه طول موج الکساندرایت، دایود و اندیاگ به کار می‌رود. هر یک از این طول موج‌ ها برای پوست‌ های مختلفی مناسب است از جمله الکساندرایت برای از بین بردن موهای بسیار نازک مانند نواحی پشت لب کارایی دارد، در مقابل طول موج اندیاگ موهای ضخیم نواحی شکم را ریشه‌کن می‌کند. طول موج دایود نیز برای رفع موهای معمولی بدن نظیر پاها و دست‌ها طراحی شده است.

طول موج الکساندرایت با قدرت ۷۵۵ نانومتر، برای رفع موهای زائد افراد پوست روشن در دستگاه لیزر موهای زائد تیتانیوم طراحی شده است.از دیگر طول موج‌های موجود در دستگاه لیزر تیتانیوم، دایود با موج ۸۱۰ نانومتر محسوب می‌شود که با محو کردن ریشه موها بیشتر برای افراد دارای پوست تیره کاربرد دارد و طول موج سوم به کار رفته در این دستگاه، اندیاگ با طول موج ۱۰۶۴ نانومتراست که نسبت به طول موج‌های قبلی، قدرتمندتر بوده و جذب لایه‌های زیرین پوست می‌ شود.در نتیجه، با سرعت نفوذپذیری بالا فولیکول‌ های پوست را هدف قرار می‌دهد و به این ترتیب در کاهش سوختگی‌های بدن و کبودی آن موثر است.

نحوه کار دستگاه تیتانیوم  به این صورت است که همزمان با حرکت سر لیزر به آرامی روی پوست ناحیه مورد نظر نیز گرم می شود و ناحیه گرم شده توسط پالس های ملایم انرژی لیزر که به فولیکول مو نفوذ می کند، موجب از بین رفتن موهای زائد می شود. فولیکول ها به دلیل آنکه انرژی لیزر را جذب می کنند، از بین رفته و دیگر قادر به تولید موی جدید نخواهند بود.

 

در لیزر تیتانیوم با استفاده از فناوری منحصربه‌ in-motion) )و به‌کارگیری سیستم ICE پلاس(نوک خنک‌کننده یاقوت کبود)، احساس خنکی خوشایندی را در سطح پوست  ایجاد خواهد کرد همچنین باید بدانید که از آنجایی که هندپیس لیزر به‌ طور مداوم در حال حرکت است، سطح بسیار وسیع‌تری با سرعت و سهولت بیشتر تحت درمان قرار می گیرد که به ‌نوبه خود بی‌نظیر است.

مقایسه لیزر تیتانیوم و کند لا

برخی از خصوصیات خاص  را می توان  فقط در لیزر  تيتانيوم مشاهده کرد که عبارت اند از:

۱ – مجهز به سیستم خنک کننده

۲ – بهرمندی از سه طول موج مختلف

  • الکساندرایت ۷۵۰ نانومتر
  • دایود ۸۱۰ نانومتر
  • اندیاگ ۱۰۶۴ نانومتر

۳ – مناسب برای انواع طیف رنگی پوست

۴ – از بین بردن کامل فولیکول های مو

۵ – تسریع روند درمان

۶ – قابل استفاده برای تمامی نقاط بدن

۷ – از بین بردن موهای زائد بدون درد حین یا پس از درمان

 

دستگاه لیزر پلاتینیوم

 

این نوع از دستگاه لیزر موهای زائد نیز توسط شرکت سوپرانو چین به بازار عرضه شده است. از این دستگاه برای انواع طیف رنگی پوست میتوان استفاده کرد.این دستگاه با متمرکز کردن پرتوهای نور قادر به تخریب فولیکول های مو و حذف موهای زائد می باشد.

 

در این دستگاه از طول موج های مختلف برای انواع پوست برای درمان طیف وسیعی از رنگ های پوست مانند پوست روشن، تیره، سبزه و حتی برنزه استفاده شده است. علاوه بر این، یک قابلیت تنظیم جداگانه برای خانم ها و آقایان نصب و استفاده می شود. بنابراین مردان نیز می توانند مانند زنان از قابلیت های بی شمار این لیزر برای پوست و موهای خود بهره مند شوند.

قابلیت تنظیم دما در دستگاه لیزر پلاتینیوم باعث تخریب بافت های پوستی بیمار نمی شود. از آنجایی که فولیکول‌های مو با حرارت تولید شده از بین می‌روند، لایه‌های پوست نمی‌سوزند یا تاول نمی‌زنند. در اصل در این دستگاه می توان گفت یک سیستم خنک کننده هوشمند از پوست شما محافظت می کند.

لیزر پلاتین با حرارت دادن تدریجی ریشه مو و رسیدن به دمای کافی و موثر، فولیکول های مو را از بین می برد و از رشد مجدد آن ها جلوگیری می کند. لیزر پلاتینیوم مجهز به سیستم خنک کننده قوی برای جلوگیری از سوختگی و آسیب به سایر بافت های پوست است. جراحی لیزر با کمک این فناوری پیشرفته بدون درد است.

 

 

مقایسه لیزر تیتانیوم و پلاتینیوم

 

بعد از این که در مورد این دو دستگاه به صورت نسبتا کامل توضیح دادیم نوبت به این می رسد که دست به مقایسه ی این دو دستگاه بزنیم . در این جا به برخی از تفاوت های آن ها می پردازیم .

 

  • شکل ظاهری دستگاه

این دو دستگاه می توان گفت تقریبا شبیه به هم ساخته شده اند اما با یک سری تفاوت های جزیی که می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 

هندپیس ها در دستگاه لیزر تیتانیوم از پلاستیک ساخته شده اند که می توان گفت موجب سبک تر شدن و طراحی بهتر به نسبت پلانتینیوم است .دستگاه تیتانیوم مجهز به صفحه نمایش 15 اینچی می باشد که کار را برای کاربر آسان تر و بهتر می کند .

 

  • میزان خنک کنندگی این دو دستگاه

نکته ی مهمی که در یک دستگاه لیزر می تواند وجود داشته باشد قدرت خنک کنندگی دستگاه می باشد که دستگاه تیتانیوم تا دو برابر می توان میزان خنک کنندگی بیشتری را از خود تولید کند که به طبع باعث می شود مخاطبان بیشتری را برای خود داشته باشد . این خنک کنندگی قوی از کبودی و سوختگی در ناحیه ی لیزر تا حد بسیاری جلوگیری می کند .

 

  • نرم افزار به کار رفته در این دو دستگاه

می توان گفت نرم افزار به کار رفته در دستگاه لیزر تیتانیوم به نسبت پلاتینیوم پیشرفته تر است.در واقع این نرم افزارها به کاربر کمک می کند تا بتوانند تنظیمات بهتری را با توجه به پوست بیمار انجام دهند که در این مورد که کاربر بتواند راحت تر از این دستگاه ها نتیجه مطلوب را برای مخاطب بگیرد که در این موضوع نیز تیتانیوم کارکرد آسان تری را دارد .

 

  • عملکرد دستگاه

دستگاه لیزر تیتانیوم با طول موج الکساندرایت با قدرت 755 قادر به رفع موهای زائد به رنگ روشن می باشدکه این دستگاه دارای 3 طول موج با نفوذ به لایه های عمیق پوست می باشد.

 

طول موج دایود با قدرت 810 نانومتر می تواند به حذف دائمی موهای زائد در پوست های تیره رنگ کمک کند .طول موج دیگری که قادر است به لایه های عمیق تر و زیرین پوست نفوذ کند طول موج اندیاگ می باشد که با قدرت 1064 نانومتر می تواند به عمق بیشتری نفوذ کند .

 

  • ایمنی این دو دستگاه

در مقایسه ی ایمنی این دو دستگاه می توان گفت دستگاه تیتانیوم به نسبت پلاتینیوم از ایمنی بیشتری برخوردار است که با توجه به هندپیس هاب بزرگ تر و سبک تر آن می توان گفت در زمان کمتری منجربه حذف موهای زائد می شود چرا که در هر شات بخش های بیشتری از موها را مورد هدف قرار می دهد .

 

  • توان خروجی دستگاه ها

دستگاه تیتانیوم با توان خروجی برابر با 800 وات قادر است تمامی موهای زائد را با هر عمق و طیف رنگی ای از بین ببرد در حالی که توان خروجی لیزر پلاتینیوم حدود 1200 وات می باشد .

 

هر دو دستگاه لیزر رفع موی زائد تیتانیوم و پلاتینیوم از محبوب ترین دستگاه های لیزر رفع موی زائد هستند که از 3 طول موج لیزری بهره مند هستند. تیتانیوم نسخه جدیدتر و به روز تر و زیباتر دستگاه پلاتینیوم می باشد که توان خروجی و سیستم کولینگ آن نیز نسبت به پلاتینیوم مدرن تر و قدرتمند تر است. همچنین صفحه نمایشگر تیتانیوم نیز 15 اینچی است که نسبت به لیزر پلاتینیوم 3 اینچ بزرگ تر است. با توجه به صحبت های گفته شده در مقاله و مقایسه های انجام شده می توانیم به دنبال کلینیک های که برای لیزر موهای زائد از دستگاه تیتانیوم 2023 استفاده می‌کنند،بگردیم . دستگاه لیزر مورد استفاده در کلینیک دکتر قناعتیان، دستگاه تیتانیوم 2023 است .

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره 07191300348 و شماره 09369748684 تماس بگیرید.

 

کلینیک دکتر قناعتیان یکی از بهترین، بزرگ‌ترین و مجهزترین کلینیک‌های واقع در شهر صدرا می‌باشد.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا