سیر تا پیاز انواع پیلینگ شیمیایی پوست

پیلینگ شیمیایی چیست؟

پیلینگ یعنی پوسته پوسته شدن. که در عمل باعث لایه برداری پوست می شود یکی از روش هایی که تا حد زیادی می تواند باعث از بین رفتن سلول های مرده پوست شود، روش پیلینگ شیمیایی است. این روش که منجر به شفافیت پوست می شود، از مواد شیمیایی جهت لایه برداری سطوح بیرونی پوست استفاده می کند. بعد از استفاده از این روش پوست شفافت بیشتری پیدا می کند و به درخشش قبل خود باز می گردد.

جالب است بدانید که پوست جدیدی که جایگین می شود، چین و چروک کمتری نسبت به پوست قبلی داشته و از حالت قبلی خود لطیف تر است.این روش یکی از بهترین راها برای از بین بردن لک های قدیمی،ملاسما هست و همین طور لک های ناشی از آفتاب بر روی پوست صورت و دستها. این روش قابل استفاده برای پوست صورت، گردن و دست ها می باشد.

لایه برداری پوست صورت را چه زمانی انجام دهیم؟

یکی از سوالات متدوالی که برای بیماران پیش می آید این است که چه زمانی بهترین زمان برای پیلینگ صورت  است؟ در ادامه برخی از مواردی را مثال می زنیم که با مشاهده آن ها می توانید متوجه شوید که باید لایه برداری پوست صورت انجام دهید.

1. متوجه لکه های تیره یا تغییر رنگ شده اید

یکی از زمان های مناسب برای لایه برداری صورت، مشاهده لکه های تیره یا تغییر رنگ پوست است.  لکه های تیره می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • لکه در اثر تغییر رنگ
  • کک و مک
  • آسیب خورشید
  • هایپرپیگمانتاسیون

در حالی که لکه های پیری گاهی اوقات با گذشت زمان محو می شوند، لایه برداری صورت می تواند این روند را تسریع کرده و در نتیجه به یکنواخت شدن رنگ پوست کمک می‌ کند.

2. پوست شما کدر یا خشک به نظر می رسد و زبر است

صرف نظر از اینکه چه روتین مراقبت پوستی استفاده می کنید، ممکن است همچنان پوست شما کدرتر از حد معمول باشد. برای خلاص شدن از تجمع سلول های مرده پوست و رفع زبری و خشکی پوست می توانید از پیلینگ صورت استفاده کنید.

لایه‌برداری پوست را دوباره برمی‌دارد و به حذف لایه‌های انباشته شده از سلول‌های مرده اضافی پوست، کثیفی و آلودگی روی پوست کمک می ‌کند. این کار احتقان زیرین پوست را از بین می برد و به جوانسازی پوست کمک می کند.

3. پوست شما چرب به نظر می رسد و مستعد جوش است

هنگامی که پوست چرب و مستعد آکنه دارید، برای از بین بردن ناخالصی های موجود در زیر سطح پوست، می توانید به سراغ اسکراب های لایه بردار صورت بروید. پیلینگ‌ها یک قدم فراتر از یک اسکراب معمولی، پاک‌کننده یا تونر مبتنی بر اسید در حذف سبوم اضافی و سلول‌ های پوستی عمل می کنند و می ‌توانند منافذ باز پوست را مسدود کنند. زمانی که پوست پر از احتقان می شود، باکتری های مسدود شده آکنه می توانند رشد کنند و منجر به قرمزی، پوست ملتهب و لک می شوند. انجام لایه برداری شیمیایی صورت می تواند تجدید سلولی را تقویت کرده و به هر ماده فعال ضد آکنه ای که استفاده می کنید، اجازه دهد تا عمیق تر نفوذ کند.

4. جای جوش و آکنه دارید که از بین نمی رود

هنگامی که آکنه از بین می رود، اغلب جای زخم آن روی پوست باقی می ماند. لایه برداری شیمیایی می تواند در کاهش ظاهر این اسکارها موثرتر از انواع اسکراب ها و پاک کننده های موضعی باشد. این به این دلیل است که لایه برداری شیمیایی تولید کلاژن را تحریک کرده و از این طریق می تواند به پر کردن جای زخم کمک کند.

5. می خواهید پوستتان انعطاف پذیرتر به نظر برسد

لایه برداری پوست یکی از موثرترین راه ها برای تحریک پوست برای تولید کلاژن بیشتر است. این تولید کلاژن به نوبه خود، به نفوذ بیشتر مواد فعال در محصولات مراقبت از پوست کمک می کند و باعث بهبود حالت کلی، استحکام و قابلیت ارتجاعی پوست می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا